Irácká policie prý blízko dopadení teroristy Zarkávího

Irácká policie obklíčila místo, kde se skrývá hledaný terorista abú Músá Zarkáví. Jak řekl irácký ministr vnitra Faláh Hasan Nagíb, zatím ho nezatkli, operace na jeho dopadení ale pokračuje. Podle Nagíba odboji v Iráku začínají docházet síly. Ministr doufá, že se situace v Iráku do konce roku zcela změní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková | Zdroj: Český rozhlas

Abú Músá Zarkáví je považován za hlavního nepřítele USA v Iráku. Zarkávího skupina se v minulosti přihlásila k několika krvavým útokům na americké jednotky a irácké činitele, na svědomí má i únosy a vraždy rukojmích. Spojené státy za jeho dopadení vypsaly odměnu 25 milionů dolarů.

Iráčtí a američtí vojáci také dnes jižně od Bagdádu zatkli přes 90 povstalců. Objevili jejich základnu v Salmán Paku, který leží asi 60 kilometrů jižně od metropole. Všichni zatčení byli předvedeni k výslechu. Na místě byly také dvě nálože a mnoho zbraní i munice. V okolí Salmán Paku žijí sunnitské kmeny, které spolupracují s odbojem.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme