Irácké referendum: 100 procent hlasů pro Saddáma

Saddám Husajn bude dalších sedm let iráckým prezidentem. Ve včerejším referendu se pro jeho setrvání v čele země vyslovilo podle oficiálních údajů 100 procent iráckých voličů. Husajn stojí v čele Iráku už 23 let a byl jediným kandidátem, o němž se v referendu rozhodovalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Iráku

Hlasovací lístky odevzdalo podle volební komise všech 11 a půl milionu registrovaných voličů. Všichni odpověděli "Ano" na otázku, zda si přejí, aby Saddám Husajn byl dalších sedm let prezidentem.

Irácká exilová opozice referendum považuje za žert. Jeho výsledky proto Irácký národní kongres neuzná. Podle člena jeho vedení Šarífa Alí bin Husajna mnoho Iráčanů přišlo hlasovat ze strachu, aby nepřišli o potravinové dávky, vyhnuli se zatčení a dalším problémům.

Nevěří však, že jsou Iráčané ochotni za Saddáma bojovat, jak to dnes mnozí tvrdili na oslavách uspořádaných během hlasování.

Zdenka Turková, Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme