Irácký ministr informací prý spáchal sebevraždu

Bývalý irácký ministr informací Muhammad Saíd Sahháf údajně spáchal sebevraždu. Měl se oběsit krátce před tím, než Američané obsadili Bagdád. Tuto informaci dnes přinesla katarská televize Al-Džazíra s odvoláním na nejmenované irácké noviny. O hodnověrnosti zprávy ale arabští analytici pochybují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muhammad Saíd Sahháf | Zdroj: ČTK

Informace se v arabském světě rozšířila rychlostí blesku, protože pro veřejnost v arabských zemích byl Muhammad Saíd Sahháf mediální hvězdou války v Iráku. Každý den totiž v Bagdádu pořádal tiskové konference pro novináře.

Arabští analytici ale o hodnověrnosti zprávy pochybují, protože nebyl zmíněn přesný zdroj a ministrovo tělo nikdo neviděl. Spekulace vyvolalo i to, že Sahháfova fotografie chyběla na hracích kartách s portréty nejhledanějších iráckých činitelů, které nedávno vydali spojenci.

Někteří z arabských analytiků z toho vyvozují, že ministr informací buď zmizel a využil sdělovací prostředky, aby k tomu měl čas, nebo dokonce že mohl spolupracovat se spojenci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme