Irácký premiér: Husajn bude popraven do konce roku

Svržený irácký prezident Saddám Husajn bude popraven co nejdříve, ale nejpozději do konce tohoto roku. Stane se tak v případě, že tribunál po odvolacím řízení potvrdí rozsudek vynesený v případu Dudžail. Prohlásil to irácký premiér Núrí Al-Málikí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saddám Husajn u soudu | Zdroj: ČTK

Trest smrti bude vykonán i v případě, že by jej odmítl podepsat prezident Džalál Talabání i jeho zástupci, dodal Núrí Al-Málikí. Podle premiéra je odpovědností irácké vlády zajistit vykonání rozsudku, pokud bude potvrzen odvolacím soudem.

I dnes pokračovalo přelíčení v případu genocidy iráckých Kurdů na konci osmdesátých let. Saddám Husajn a šest jeho bývalých spolupracovníků jsou obžalováni z odpovědnosti za smrt 180.000 Kurdů.

Jak uvedla televize Al-Džazíra, přelíčení se konalo opět bez týmu obhájců. Ti svou neúčastí protestují proti změně soudce v procesu a také proti neúplným spisům, v nichž je významná část výpovědí svědků začerněná.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme