Irácký premiér pro původní termín voleb

V posledních čtyřech měsících přišlo o život 1 300 iráckých policistů. Irácký premiér Ajád Aláví ale po konzultaci se Spojenými státy trvá na původním termínu voleb 30. ledna i přesto, že se voleb nezúčastní velká část menšinových sunnitů a dalších skupin obyvatelstva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád | Foto: turing.wins.uva.nl

Americké nezávislé organizace působíci v Iráku, ale tvrdí, že většina Iráčanů s volbami počítá. Bílý dům trvá na původním termínu voleb, protože se obává, že by odklad představoval vítězství vzbouřenců.

Judy Van Restová, viceprezidentka Mezinárodního republikánského institutu, který pomáhá připravovat irácké politiky na volby, Českému rozhlasu ve Washingtonu řekla, že Irák má velmi dobrou šanci na svobodné a spravedlivé volby.

Třetina populace se chystá jít volit a více než 2 třetiny předpokládají, že se volby uskuteční.

Prezident Národního demokratického institutu Kenneth Wollack dodal, že Iráčané si volby připravují sami a důvěřují lidem, kteří je chystají. Proto je velká naděje, že volební proces bude úspěšný.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme