Irácký prezident oznámil nález desítek těl šíitských zajatců

Těla téměř šesti desítek lidí byla nalezena v řece Tigris jižně od irácké metropole. Patřila zřejmě rukojmím uneseným o víkendu ve městě Madáín nedaleko Bagdádu. Oznámil to irácký prezident Džalál Talabání. V příštích dnech chce zveřejnit jména zabitých i jména jejich vrahů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Džalal Talabání | Zdroj: ČTK

Šíitští představitelé minulou sobotu oznámili, že zhruba 50 lidí drží jako rukojmí sunitští ozbrojenci ve městě Madáín a vyhrožují jim smrtí, pokud se šíité z města neodstěhují.

Irácké bezpečnostní síly poté město obsadily, ale žádné rukojmí nenašly. Někteří činitelé, včetně vládních, obvinili šíity, že se podobnými nařčeními sunnitů snaží vyvolat napětí mezi obyvateli.

"Teroristé tam skutečně páchali zločiny. Není pravda, že nebyli žádní zajatci. Byli tam, ale byli zabiti a jejich těla byla hozena do řeky Tigris," řekl Kurd Talabání na tiskové konferenci.

Policie upřesnila, že z řeky asi 40 kilometrů jižně od metropole vylovila 57 těl mužů, žen a dětí. Talabání dodal, že úřady znají jména obětí i jejich vrahů a že podrobnosti sdělí v nejbližších dnech.

Rebelové dnes také zastřelili 20 iráckých vojáků, které zajali a tajně odvlekli na fotbalový stadion ve městě Hadísa asi 200 kilometrů severozápadně od Bagdádu. Podle místních obyvatel byli mladí vojáci v provincii Anbár přepadeni, když jeli autobusem v civilním oblečení na dovolenou.

Martin Hromádka, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme