Iráčtí povstalci zaútočili v Bagdádu na policejní stanici

Nejméně 30 lidí zahynulo dnes ráno v Bagdádu při dvou útocích ozbrojenců. Většina obětí jsou iráčtí policisté, které odboj považuje za kolaboranty s okupací. K odpovědnosti za akce se přihlásili na internetových stránkách teroristé napojení na skupinu abú Músy Zarkávího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu | Foto: ČTK

Skupina se v prohlášení přiznala k útoku na policejní stanici As-Sajdíja v západní části Bagdádu. Ve stanici bylo podle ní 30 policistů a až na dva všichni zemřeli. Oficiální bilance z místa hovoří o 16 mrtvých a pěti raněných.

Zarkvávího lidé se na webové stránce také hlásí k tomu, že spálili šest policejních aut a odnesli veškeré vybavení. Podle policie na stanici nejdřív stříleli z minometů, dostali se na dvůr a začala přestřelka. Útočníkům se podařilo otevřít tamní vezení a osvobodit 51 zadržovaných.

Pumový atentát se odehrál v sunnitské čtvrti Adamíja na severu Bagdádu. Podle policejních zdrojů zde útočníci použili automobil s výbušninami a zabili 14 osob a 19 zranili. Adamíja je sunnitská část metropole a žije v ní mnoho stoupenců svrženého prezidenta Saddáma Husajna.

Počet útoků a jejich brutalita stále narůstají a blížícími se volbami. Mají se konat 30. ledna a Američané s iráckým jednotkami se snaží zklidnit hlavní střediska odboje, tedy sunnitská města v okolí Bagdádu. Irácká prozatímní vláda chce přijmout mimořádná bezpečnostní opatření.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme