Iráčtí povstalci zaútočili v Bagdádu na policejní stanici

Nejméně 30 lidí zahynulo dnes ráno v Bagdádu při dvou útocích ozbrojenců. Většina obětí jsou iráčtí policisté, které odboj považuje za kolaboranty s okupací. K odpovědnosti za akce se přihlásili na internetových stránkách teroristé napojení na skupinu abú Músy Zarkávího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu | Zdroj: ČTK

Skupina se v prohlášení přiznala k útoku na policejní stanici As-Sajdíja v západní části Bagdádu. Ve stanici bylo podle ní 30 policistů a až na dva všichni zemřeli. Oficiální bilance z místa hovoří o 16 mrtvých a pěti raněných.

Zarkvávího lidé se na webové stránce také hlásí k tomu, že spálili šest policejních aut a odnesli veškeré vybavení. Podle policie na stanici nejdřív stříleli z minometů, dostali se na dvůr a začala přestřelka. Útočníkům se podařilo otevřít tamní vezení a osvobodit 51 zadržovaných.

Pumový atentát se odehrál v sunnitské čtvrti Adamíja na severu Bagdádu. Podle policejních zdrojů zde útočníci použili automobil s výbušninami a zabili 14 osob a 19 zranili. Adamíja je sunnitská část metropole a žije v ní mnoho stoupenců svrženého prezidenta Saddáma Husajna.

Počet útoků a jejich brutalita stále narůstají a blížícími se volbami. Mají se konat 30. ledna a Američané s iráckým jednotkami se snaží zklidnit hlavní střediska odboje, tedy sunnitská města v okolí Bagdádu. Irácká prozatímní vláda chce přijmout mimořádná bezpečnostní opatření.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme