Iráčtí povstalci znovu útočili na policejní stanici

Teroristé v iráckém Bagdádu znovu zaútočili. Sebevražedný atentátník v autě si vybral za cíl policejní stanici v blízkosti hlavní brány do takzvané zelené zóny v centru města, která je přísně střežená. Nejméně sedm lidí zahynulo a dalších 60 bylo zraněno. Většinu z postižených jsou policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

iráčtí policisté | Zdroj: ČTK

Ihned po explozi následovala intenzivní střelba z automatických zbraní. Nad komplexem, v němž se nachází mimo jiné sídlo irácké vlády a velvyslanectví Spojených států a Velké Británie, se vznášel sloup hustého kouře.

Exploze zasáhla policejní stanici u brány Salhíja, nedaleko níž se nachází také ministerstvo zahraničí a hotel Rašíd, který hostí diplomaty a zahraniční podnikatele. Celá oblast byla uzavřena a v okolí byly posíleny hlídky amerických vojáků a iráckých policistů.

Podle jednoho svědka řidič vozidla žádal, aby ho policisté nechali projet do zelené zóny a ti mu to povolili. A v té chvíli automobil napěchovaný výbušninou explodoval. Stanice je centrem služby pro vyšetřování zločinů.

Americké velení oznámilo, že nemá informace o tom, že by se dnešní útok uskutečnil uvnitř chráněné zelené zóny. Podle zdrojů z amerického velvyslanectví v Bagdádu nejsou mezi oběťmi útoku žádní američtí vojáci.

Přes mimořádně silné zabezpečení byla zelená zóna v posledních měsících cílem několika útoků. Podle českého velvyslance v Bagdádu Martina Klepetka se bezpečnostní situace v Iráku s blížícím se termínem voleb zhoršuje a extremisté stále častěji útočí na irácké policisty, kteří nejsou ještě dostatečně vycvičeni.

K poslednímu nejtragičtějšímu útoku na policejní stanici došlo v irácké metropoli včera. Ozbrojenci většinu policistů zabili a osvobodili na 50 vězňů.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme