Iráčtí únosci propustili francouzské novináře

Dva francouzští novináři jsou po 124 dnech v iráckém zajetí na svobodě. Únosci za jejich propuštění původně žádali zrušení zákazu nošení náboženských symbolů ve francouzských školách. Po dlouhém vyjednávání je ale propustili. Christian Chesnot a George Malbrunot jsou v hlavním městě Jordánska Ammánu a do Paříže se vrátí ve středu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení novináři

unesení novináři | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu to potvrdil kolega jednoho z nich z francouzského rádia RFI John Maguire. "Čekáme je kolem poledne, přesný čas nám ale zatím nikdo nepotvrdil. Hned po příjezdu do Paříže se setkají se svými rodinami. Zatím s nimi ale nikdo nemluvil, jejich příbuzní ani my. Podle informací, které máme, jsou v celkem dobrém zdravotním stavu. Během čtyř měsíců, kdy byli drženi jako rukojmí, o ně bylo postaráno."

Ozbrojenci, kteří žurnalisty v srpnu zajali, arabské televizi Al-Džazíra napsali, že Francouze propouští, protože se neprokázala jejich špionáž pro Američany. Detaily, jak se oba muži dostali na svobodu, francouzské úřady nezveřejnily.

V Iráku byly od loňské invaze uneseny desítky cizinců včetně novinářů a humanitárních pracovníků.

Marika Táborská, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme