Iráčtí únosci propustili francouzské novináře

Dva francouzští novináři jsou po 124 dnech v iráckém zajetí na svobodě. Únosci za jejich propuštění původně žádali zrušení zákazu nošení náboženských symbolů ve francouzských školách. Po dlouhém vyjednávání je ale propustili. Christian Chesnot a George Malbrunot jsou v hlavním městě Jordánska Ammánu a do Paříže se vrátí ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení novináři | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu to potvrdil kolega jednoho z nich z francouzského rádia RFI John Maguire. "Čekáme je kolem poledne, přesný čas nám ale zatím nikdo nepotvrdil. Hned po příjezdu do Paříže se setkají se svými rodinami. Zatím s nimi ale nikdo nemluvil, jejich příbuzní ani my. Podle informací, které máme, jsou v celkem dobrém zdravotním stavu. Během čtyř měsíců, kdy byli drženi jako rukojmí, o ně bylo postaráno."

Ozbrojenci, kteří žurnalisty v srpnu zajali, arabské televizi Al-Džazíra napsali, že Francouze propouští, protože se neprokázala jejich špionáž pro Američany. Detaily, jak se oba muži dostali na svobodu, francouzské úřady nezveřejnily.

V Iráku byly od loňské invaze uneseny desítky cizinců včetně novinářů a humanitárních pracovníků.

Marika Táborská, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme