Irák a OSN se nedohodly o cenách ropy

Hodiny trvající jednání mezi iráckou Státní ropnou marketingovou organizací a Organizací spojených národů o prosincových cenách ropy skončila neúspěchem. Informoval o tom jeden z úředníků OSN. Rozhovory budou pokračovat, ale nepadlo žádné okamžité vyjádření, kdy budou obnoveny. Neobjevila se ani žádná informace, jak daleko jsou strany od dohody. Export ropy z Iráku byl pozastaven kvůli sporu o cenách 1. prosince, píše agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád trvá na tom, aby odběratelé za jeho ropu, se kterou smí obchodovat v rámci programu OSN ropa za potraviny, platili o 50 centů za barel více nad rámec podmínek, které jsou stanoveny v programu ropa za potraviny, přičemž peníze mají být převedeny přímo na účet Iráku. Prezident Organizace zemí vyvážejících ropu Alí Rodríguez uvedl, že není žádný důvod obávat se, že by přerušení exportu ropy způsobilo rozvrat na světových trzích s ropou, protože nabídka na světových trzích je nadbytečná.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme