Irák dementuje zprávy o dovozu zbraní z Česka

Irácký viceprezident Táhá Jasín Ramadán odmítá, že by Irák dovezl zbraně z České republiky. Zprávu o tom, že přes Sýrii šly do Iráku české zbraně, zveřejnil britský deník The Guardian, který se odvolal na výpovědi zběhů z irácké armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci | Foto: Armáda ČR

Podle nich se do Iráku z naší republiky dostaly protiletadlové střely a rakety. České ministerstvo průmyslu a obchodu oznámilo, že loni a letos vývoz uvedeného typu zboží do Sýrie neschválilo a že deklarovaný vývoz zbraní do Iráku vylučují sankce OSN.

Anglický list Guardian přinesl informace, že do Iráku se přes Sýrii pašují zbraně z východní Evropy. Vychází z výpovědi čtyř důstojníků, kteří uprchli z irácké armády a o víkendu poskytli autorovi článku rozhovor v nejmenovaném evropském městě. Spolupracovník Radiožurnálu v Británii Milan Kocourek upozorňuje, že Guardian se zmiňuje také o České republice.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kocourek: Pašování zbraní

České ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že loni a letos vývoz uvedeného typu zboží do Sýrie neschválilo a deklarovaný vývoz zbraní do Iráku je nemožný kvůli sankcím OSN. Syrské velvyslanectví v Praze odmítlo zprávu britského deníku komentovat, protože o záležitosti nemá informace.

Milan Kopp, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme