V Iráku byl zabit vládní poradce a přední expert na Islámský stát Hášimí. K činu se zatím nikdo nehlásí

Neznámí ozbrojenci v pondělí v Iráku zabili vládního poradce a současně předního odborníka na teroristickou organizaci Islámský stát (IS) Hišáma Hášimího. S odvoláním na policejní a vládní zdroje o tom informovala agentura Reuters. K činu se dosud nikdo nepřihlásil.

Bagdád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle vládních představitelů šlo o cílenou vraždu, za strůjce atentátu však nikoho neoznačili. Policie uvedla, že Hášimího zabili dva střelci na motorce před jeho domem v bagdádské čtvrti Zajúna.

Irák má nového premiéra. Stal se jím bývalý šéf tajných služeb Mustafa Kázimí

Číst článek

Útok přišel v době rostoucího napětí mezi novou vládou předsedy vlády Mustafy Kázimího a silnými íránsky podporovanými milicemi a politickými stranami, které se staví proti němu a obviňují ho ze vlečení se Spojenými státy, informuje Reuters. 

Analytik Hášimí psal často o politice, takzvaném Islámském státu i roli iráckých milicí podporovaných Íránem. Díky svým dobrým stykům s politiky, aktivisty a veliteli polovojenských jednotek pracoval jako oficiální poradce bývalého premiéra Hajdara Abádího a neformálně i současného předsedy vlády Mustafy Kázimího.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme