Irák propustil údajné pučisty z vězení - žádný převrat prý nechystali

Na iráckém ministerstvu vnitra se nechystal žádný puč, a všichni zatčení mohou jít domů. Oznámil to irácký ministr vnitra Džavád Boulání s tím, že čtvrteční zatýkání v jeho úřadu bylo politicky motivované. Celý svět ve čtvrtek obletěla informace, že skupina iráckých důstojníků chystala převrat, který by vrátil k moci svrženou stranu Baas. Jako první s touto zprávou přišel deník The New York Times.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

území Iráku

Deník vycházel z výroků některých iráckých činitelů. Podle těch se nejméně 30 pracovníků ministerstva chystalo obnovit režim svrženého a popraveného prezidenta Saddáma Husajna. Pak přišly další protichůdné zvěsti: spiklenci se chystali podpálit svůj úřad, aby zničili kompromitující materiály. Podle jiných zpráv zase skrytě podporovali současné irácké teroristy.

Poslední, oficiální verze z Bagdádu potvrzuje skeptické hlasy, že se 24 pracovníků ministerstva vnitra nedopustilo ničeho. Za mřížemi podle ministra Bouláního skončili kvůli frakčním bojům v iráckém vedení. Během dopoledne se mají všichni vrátit ke svým rodinám.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme