Irák prý skrývá nebezpečné zbraně

Irák ukrývá chemické, biologické a jaderné zbraně, a to hluboko pod zemským povrchem. Prohlásil to americký ministr obrany Donald Rumsfeld, který reagoval na zprávy tisku, že Američané zkoumají možnost útoku na klíčové vojenské kapacity v Iráku. Bagdád se proto na případnou vojenskou akci připravuje. I kvůli tomu jednal v noci na dnešek irácký prezident Sadám Husajn se svým viceprezidentem Táhá Jásinem Ramadánem a místopředsedou rady Revolučního vedení Izudínem Ibráhímem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F-18 Hornet hlídkuje nad jižním Irákem | Foto: US NAVY

Jak uvedla katarská televizní stanice Al Džazíra, důvody a výsledky rozhovorů oznámeny nebyly, ale Al Džazíra je dala do souvislosti s očekávanou vojenskou operací Spojených států proti Iráku . Proti brzkému provedení vojenské akce proti Iráku se včera vyslovil jordánský král Abdalláh II. Řekl, že nejprve by měl být vyřešen izraelsko-palestinský konflikt, protože jinak se v oblasti otevřou brány zla. Abdalláh II. to prohlásil po jednání s britským premiérem Tony Blairem. O Jordánsku přitom analytici mluví jako o možném nástupišti k útoku na Irák. Představitelé Jordánského království to striktně odmítají.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme