Při bombových útocích v Iráku zahynulo téměř 40 lidí. Dalších 50 bylo zraněno

Téměř čtyři desítky lidí zahynuly při bombových útocích, k nimž došlo v pátek večer a v noci na sobotu na několika místech Iráku. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na irácké ministerstvo vnitra. Při atentátech, k nimž se přihlásila teroristická organizace takzvaného Islámského státu, bylo dalších více než 50 lidí zraněno.

Bagdád Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný útok v Bagdádu.

Sebevražedný útok v Bagdádu. | Zdroj: Reuters

Sebevražedné atentáty se odehrály v Bagdádu a na jihu země. Na jihozápadním předměstí metropole zemřelo při dvou útocích nejméně 26 lidí. Útočníci použili automobily naložené výbušninami, které explodovaly poblíž kontrolních stanovišť.

Zatímco v irácké metropoli útočí teroristé poměrně často, k výbuchům na jihu země obývaném převážně šíity dochází málokdy. Jeden z těchto atentátů se odehrál u města Basra oplývajícího nalezišti ropy, kde při explozi auta naloženého výbušninami zemřelo nejméně 11 lidí včetně tří vojáků. Vozidlo vybuchlo poblíž autobusu, jehož pasažéři zrovna procházeli prohlídkou na jednom z kontrolních stanovišť severně od města.

Radikálové z IS ovládají část severního Iráku, armádě se je nicméně v poslední době daří vytlačovat. Pod kontrolou už mají vládní vojska většinu druhého největšího iráckého města Mosulu, jenž zůstal poslední významnou baštou IS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme