Irák vyhostil našeho diplomata

Vyhoštěním jednoho z českých diplomatů Bagdád reagoval na obdobný krok našeho ministerstva zahraničí. To už před několika dny označilo jednoho z vysoce postavených iráckých diplomatů v Praze za nežádoucí osobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodnutí české strany se týká konzula a druhého tajemníka irácké ambasády v Praze Ahmada Chalíla Ibrahíma Samíra. Jak ČRo 1- Radiožurnálu sdělila ředitelka tiskového odboru ministerstva zahraničí Irena Krasnická, za nežádoucí osobu byl prohlášen kvůli svým pokračujícím aktivitám neslučitelným se statutem diplomata.

Podle arabského deníku az-Zamán, který vychází v Londýně, tento diplomat v rozporu se svým oficiálním postavením u nás vyvíjel aktivity proti stoupencům irácké opozice. Deník také uvedl, že byl činitelem irácké tajné služby.

Irena Krasnická zároveň Českému rozhlasu řekla, že podle sdělení Iráku bude z Bagdádu vyhoštěn český atašé - radista.

Blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jaromír Janev informuje, že podle dobře informovaných zdrojů je vypovězeným diplomatem Tomáš Zápeca. Irácké úřady proti němu nevznesly žádné obvinění.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme