Irák zahájil operaci za osvobození provincie Anbár od Islámského státu

Irák spustil mohutnou operaci proti Islámskému státu, jejímž cílem je osvobodit provincii Anbár západně od Bagdádu. Džihádisté obsadili její správní středisko Ramádí letos v květnu a pro iráckou armádu to byla těžká rána. Vojenská kampaň za osvobození Anbáru zatím stále pokračuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iráčtí vojáci ve městě Ramádí, které se chystá dobýt IS

Iráčtí vojáci ve městě Ramádí, které se chystá dobýt IS | Zdroj: Reuters

„Drazí synové velkého iráckého národa, spolehli jsme se na vůli Boží a v pět hodin ráno jsme zahájili akci za osvobození provincie Anbár,“ oznámil Iráčanům z televizních obrazovek vojenský mluvčí generál Rasúl Abdalláh.

Operace začala útokem desítek tisíc mužů na město Fallúdža. Proti Islámskému státu ale nebojuje jen řádná irácká armáda:

„Osvobozenecké operace se účastní naše ozbrojené síly, šíitské milice, federální policie a místní sunnitské kmeny,“ prohlásil mluvčí.

Irák zároveň obdržel první dodávku amerických stíhaček F-16.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme