Irák zažil nejkrvavější den letošního roku

Skoro sedmdesát lidí zahynulo v Iráku při několika povstaleckých a teroristických útocích. Stovky dalších Iráčanů utrpěly zranění. Dnešek se tak podle agentur zapsal do iráckých statistik jako nejkrvavější den letošního roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád

Bagdád | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

V zemi po útlumu teroristických aktivit znovu přibývá násilností. K nestabilitě přispívá i skutečnost, že více než dva měsíce po parlamentních volbách pořád není jasný jejich výsledek.

Polovinu obětí všech pondělních útoků napočítali zdravotníci v Hille na jihu země. Teroristé tam na parkovišti nastražili dvě auta s bombami na dělníky, kteří po práci odcházeli z textilní továrny. Když se na místo masakru sjeli záchranáři, odpálil se mezi nimi terorista s výbušninou na těle.

V metropoli Bagdádu zase ozbrojenci napadali několik stanovišť bezpečnostních složek. Zahynulo při tom nejméně sedm lidí. Další násilí hlásila také sunnitská Fallúdža, okolí Mosulu na severu země i další místa. Podle bezpečnostního aparátu tak v pondělí po celém Iráku došlo ke dvaceti různým útokům.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme