Írán hodlá pokračovat v rozvoji raketového programu. Signatáři jaderné dohody to považují za její porušení

Írán je odhodlán pokračovat ve svém kontroverzním balistickém programu. Teherán to písemně oznámil Organizaci spojených národů. S odvoláním na kopii dopisu, kterou na twitteru sdílel íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf, o tom informovala agentura Reuters.

Teherán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránské rakety.

„Írán je odhodlán rezolutně pokračovat ve svých aktivitách spojených s balistickým programem.“ | Foto: Tabatabaee Yazdi/TIMA | Zdroj: Reuters

„Írán je odhodlán rezolutně pokračovat ve svých aktivitách spojených s balistickým programem,“ stálo v dopisu, který také zmiňoval také záměr Íránu pokračovat ve svém vesmírném programu.

Velvyslanci Francie, Británie a Německa při OSN tento týden pověřili generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, aby na příštím zasedání informoval Radu bezpečnosti OSN, že trojice zemí pokládá íránský raketový program za porušení rezoluce zastřešující plnění jaderné dohody z roku 2015.

Zaríf ve čtvrtek tři evropské státy, které patří k signatářům dohody, obvinil z neschopnosti plnit povinnosti, jež jim dohoda ukládá.

Detailed, legal rebuttal of the E3 letter to the UN by Iran's Ambassador and Permanent Representative:

16:12 – 05. 12. 2019

148 444

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme