Proti demonstrantům v Íránu zasahují elitní Revoluční gardy. Úřady svolaly provládní pochody

Tisíce lidí znovu vyšly do ulic v několika íránských městech. Týden trvající protesty proti vládě už mají nejméně 21 obětí. Ve třech provinciích zasahují proti nespokojencům elitní Revoluční gardy. Úřady na středu svolaly naopak provládní demonstrace jako protiváhu k protestům.

Teherán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránská demonstrace na podporu vlády a duchovního vůdce ájatolláha Alího Chámeneího

Íránská demonstrace na podporu vlády a duchovního vůdce ájatolláha Alího Chámeneího | Zdroj: Reuters

Íránská státní televize ukázala záběry z několika provládních pochodů. Lidé v nich provolávali slávu ájatolláhu Alímu Chámeneímu. Nejvyšší vůdce prohlásil, že protesty financují nepřátelské země s cílem Írán rozvrátit.

Mnohem smířlivější je k demonstrantům reformní prezident Hasan Rouhání: „Ti lidé neprotestují jen kvůli ekonomickým problémům. Není to tak, že vyšli do ulic křičet, že chtějí peníze, chléb, nebo vodu. Oni mají i další požadavky, jako například svobodnější prostředí," citoval íránského prezidenta Hasana Rouháního Radiožurnál.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme