Írán hlásí další letecké neštěstí s desítkami mrtvých a zraněných

Nejméně 17 pasažérů zahynulo a dalších 19 utrpělo zranění při další letecké nehodě v Íránu. Stalo se tak, když letoun na vnitrostátní lince z Teheránu do Mašhadu musel nouzově přistát a začal hořet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Na palubě bylo podle agentury Fárs 160 lidí. Letadlo při nouzovém přistání sjelo v Mašhadu z dráhy a náraz mu prakticky utrhl přední část. Záchranáři z místa evakuovali všechny cestující a zraněné odvezli do nemocnic.

Podle íránských médií havaroval stroj Iljušin sovětské výroby, který patřil soukromé společnosti Árjá Airlines. Minulý týden zahynulo 168 pasažérů při zřícení letadla Tupolev, které letělo z Teheránu to Arménie.

Íránské vedení časté nehody vysvětluje zastaralostí svých letadel. Íránské letecké společnosti využívají letouny ruské výroby, jejichž technický stav většinou neodpovídá mezinárodně uznávaným standardům. I kvůli tomu nesmí některé íránské stroje na vybraná světová letiště. Írán argumentuje americkými sankcemi, které nedovolují dovoz moderních letadel západní výroby.

Přečtěte si také:
U Komorských ostrovů se zřítilo jemenské letadlo se 153 lidmi
Signály nepocházejí z černých skříněk zříceného Airbusu
Air France odškodní oběti leteckého neštěstí
Letectvo našlo v Atlantiku těla pasažérů zříceného stroje Air France
Letadlo Air France se stovkami cestujících zřejmě spadlo do Atlantiku
Devět mrtvých po zřícení tureckého letadla v Nizozemsku
Vyšetřování leteckého neštěstí u Buffala: Letadlo řídil autopilot

Katka Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme