V Íránu přibylo za jeden den téměř tři tisíce nakažených, počet úmrtí se zvýšil o 144

Írán má podle pátečního oznámení ministerstva zdravotnictví potvrzených více než 32 300 případů koronaviru a 2 378 mrtvých. Za 24 hodin tak přibylo téměř 3 000 nakažených a počet úmrtí se zvýšil o 144. Ministerstvo oznámilo, že registruje koronavirus u 32 332 lidí, zatímco ve čtvrtek jich bylo přes 29 400.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Írán má v blízkovýchodním regionu nejvíce případů infekce (ilustrační foto) | Foto: Morteza Nikoubazl | Zdroj: Reuters

Za jediný den tak v Íránu, který má v blízkovýchodním regionu nejvíce případů infekce, přibylo 2926 nakažených. Počet nových úmrtí se ve srovnáním se čtvrtkem nepatrně snížil ze 157 na pátečních 144.

Írán má přes 1500 obětí a 20 000 nakažených. Přesto Rúhání tvrdí, že koronavirus do tří týdnů poleví

Číst článek

„Za minulých 24 hodin jsme zaznamenali 2 926 nových případů, takže je v zemi 32 332 nakažených, sdělil na tiskové konferenci mluvčí ministerstva zdravotnictví. Dodal, že z těch, kteří byli hospitalizováni, se 11 133 lidí uzdravilo.

Írán byl po čtvrtku podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse na sedmém místě nejpostiženějších zemí, novým údajem nyní předstihl Francii.

Armáda zřídila na teheránském výstavišti provizorní nemocnici s 2 000 lůžky. Má tři sekce a několik oddělení, kde lze pacienty izolovat. Podle agentury AP trvalo zřízení nemocnice pouze 48 hodin a zařízení má ulehčit přetíženým nemocnicím v hlavním městě.

Využívat se bude hlavně pro pacienty, kteří se zotavují z nemoci COVID-19. První tam mají být převezeni příští týden.

Íránské úřady ve snaze bránit šíření koronaviru uzavřely města a zakázaly lidem vyjíždět do jiných měst. V zemi ale ještě doznívají oslavy perského nového roku a Íránci se těší na slavnost sízdabedar. Tento svátek se slaví 13. dne prvního měsíce perského kalendáře, letos tedy 1. dubna, a rodiny o něm vycházejí na piknik do přírody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme