V Íránu zemřeli kvůli koronaviru dva lidé, mimo pevninskou Čínu má nemoc již osm obětí

Dva lidé zemřeli v nemocnici v íránském městě Kom na nákazu novým typem koronaviru. Informovala o tom ve středu íránská agentura Mehr, podle níž byli oba nemocní občany Íránu. Agentura ISNA předtím oznámila, že jsou v Komu potvrzeny dva případy nákazy.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Írán je po Spojených arabských emirátech druhou blízkovýchodní zemí, kde se nákaza prokázala (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Dva Íránci, u nichž dnes testy prokázaly nákazu novým koronavirem, zemřeli na respirační onemocnění,“ uvedla ve středu Mehr.

Wu-chan zesiluje boj proti koronaviru. Nové kontroly chodí dům od domu, aby odhalily všechny nakažené

Číst článek

Nový typ koronaviru způsobuje onemocnění Covid-19, jemuž od prosince podlehlo přes 2000 lidí, z nich naprostá většina v Číně. Mimo pevninskou Čínu si tak virus při započtení Íránců vyžádal již osm mrtvých. Írán je po Spojených arabských emirátech druhou blízkovýchodní zemí, kde se nákaza prokázala.

Kijánúš Džahánpúr z íránského ministerstva zdravotnictví v původním oznámení uvedl, že u několika dalších lidí je podezření na nákazu. Zjištěno to podle něj bylo v uplynulých dvou dnech.

„Následné testy jsou teď v chodu a konečné výsledky budou zveřejněny,“ řekl. „Zdravotnické týmy byly vyslány do Komu a lidé, u nichž je podezření na nákazu, jsou v karanténě,“ dodal.

Nový koronavirus se objevil v Číně loni v prosinci. Od té doby se jím po celém světě nakazilo přes 70 000 lidí.

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky, jako např. horečku, kašel, problémy s dýcháním, pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic. Podle dosavadních informací odborníků umírají na tento virus převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme