Írán nabídl v OSN účast na jaderném programu

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád nabídl ostatním státům a zahraničním společnostem zapojení do íránského jaderného programu. V projevu před Valným shromážděním OSN v New Yorku zdůraznil, že Teherán nabízí nejvyšší možnou průhlednost svých aktivit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky členských zemí OSN

Vlajky členských zemí OSN | Foto: Miroslav Konvalina

Podle íránského prezidenta se tímto způsobem mají ostatní státy přesvědčit, že Írán nevyvíjí žádné jaderné zbraně. Podle americké ministryně zahraničí Condoleezy Riceové ale už dříve jednání s Íránem zůstala stát na mrtvém bodě. Jedinou možností řešení sporu kolem íránského jaderného programu je doporučit jeho projednání Radě bezpečnosti OSN.

Diplomatičtí zástupci Evropské unie se na tom shodli po klíčovém projevu íránského prezidenta v OSN. Diplomaté ze západních mocností se s tím však nespokojili.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme