Írán hlásí více než 11 tisíc pacientů nakažených koronavirem. Přes 500 lidí už nemoci podlehlo

V Íránu je potvrzeno více než 11 000 případů nákazy novým koronavirem a 514 mrtvých. Oznámil to v pátek zástupce ministerstva zdravotnictví. Oproti čtvrtku se počet nakažených zvýšil o více než 1000 lidí. Armáda dostala příkaz zajistit, aby byly ulice íránských měst do 24 hodin prázdné.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Íránu se během jednoho dne zvýšil počet obětí o necelých sto lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Teherán ve čtvrtek hlásil 10 075 nemocných, v pátek uvádí 11 364. Počet úmrtí se zvýšil o necelých sto, ze čtvrtečních 429 na nynějších 514.

Náčelník generálního štábu Mohammad Hosejn Bákerí uvedl, že armáda dostala příkaz podílet se na boji proti šíření koronaviru. Vojáci do 24 hodin zajistí, aby byly ulice měst prázdné.

V rizikových oblastech je 205 tisíc Čechů. Ministerstvo zdravotnictví jim posílá SMS

Číst článek

Bákerí řekl, že nově zřízená komise byla pověřena na operaci dohlédnout. Armáda se má postarat o to, aby nikdo nebyl ‚v obchodech, na ulicích ani na silnicích‘.

Írán má z blízkovýchodních zemí nejvíc nakažených i úmrtí. Ušetřeni nejsou ani tamní duchovní a politici. Státní televize v pátek oznámila, že se nakazil i blízký poradce osmdesátiletého duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího.

Poradce Alí Akbar Velájatí je nyní v izolaci. Chameneí sám se nedávno zúčastnil ceremoniálu sázení stromu a měl na rukou rukavice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme