Írán pohrozil Rusku soudem, pokud mu nedodá objednané rakety

Pokud Rusko nedodá Íránu nasmlouvané systémy protivzdušné obrany, Teherán se může s Moskvou soudit před mezinárodní justicí. Takové varování vyslovil zástupce velitele íránského letectva. Rusko totiž na nátlak Západu stále odkládá dodávky moderních systémů S-300, které si Írán objednal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránská islámská republika | Foto: Emanuel Macoun

Generál Mohammad Hasan Mansúríján z velení íránského letectva prohlásil, že zakázka je ošetřená oficiální smlouvou, a případ tedy mohou řešit mezinárodní justiční orgány.

Mansúriján podle agentury IRNA řekl, že Moskva dodávky raket stále odsouvá, protože se prý dostala pod vliv "Američanů a sionistické lobby".

Mobilní systém S-300 může zneškodňovat útočící rakety i letadla. Spojené státy a hlavně Izrael přitom nevylučují úder na Írán, pokud se jeho jaderné program nepodaří zastavit jednáním.

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová také nedávno Rusko veřejně pochválila za to, že rakety Íráncům dosud nepředalo.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme