Írán prý školí záškodníky pro působení v Iráku

Podle sdělení britských vojenských kruhů se Írán podílí na výcviku záškodníků, kteří v jižním Iráku zabíjejí britské vojáky. Počet britských vojáků zabitých v současné kampani v Iráku stoupl na 95.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britové na letišti v Basře | Foto: Jiří Hošek

Členové íránské revoluční gardy se podílejí na výcviku výrobců bomb, kteří v jižním Iráku podnikají útoky na britské vojáky. Hlásil to zpravodaj BBC pro věci obrany s odvoláním na nejmenované vojenské prameny - minulý týden jeden britský činitel prohlásil, že Irán dodává bomby pro takové útoky, avšak Teherán popřel jakoukoli roli v těchto útocích.

Popularita Britů mezi obyvatelstvem v jižním Iráku je momentálně nevalná - koncem září úřady v Basře odmítly spolupráci s britským vojskem, když britské obrněné transportéry povalily zeď u policejní stanice v rámci akce za vysvobození dvou vojáků.

Guvernér Basry Mohammed al-Waili prohlásil, že spolupráce nebude obnovena dokud se Britové za tento útok neomluví. Britská vláda nyní dala najevo ochotu zaplatit náhradu za způsobené škody.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme