Švédsko 3:6 Česko

Írán si ve sporu o jaderný program klade nové podmínky

Írán se údajně blíží dosažení konečné dohody o svém jaderném programu, která by byla přijatelná pro všechny strany. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově to řekl Íránský ministr zahraničí Manúčehr Mottakí. Teherán si ale podle pozorovatelů klade další podmínky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum bavorské metropole Mnichova

Centrum bavorské metropole Mnichova | Foto: Jiří Hošek

Německý ministr zahraničí Guido Westerwelle už dopředu avizoval, že příjezd Manúčehra Mottakího může být pokračováním zdržovací taktiky Teheránu. Po schůzce se svým íránským protějškem Westerwelle prohlásil, že spolková vláda a mezinárodní společenství jsou znepokojené íránskou politikou trvalého odmítání.

Šéf íránské diplomacie to částečně potvrdil v rozhovoru pro Süddeutsche Zeitung, ve kterém přišel s novou podmínkou pro spolupráci v otázce jaderného programu.

Mottakí uvedl, že jeho země je ochotná posílat svůj lehce obohacený uran do ciziny jen tehdy, pokud za něj dostane výměnou vysoce obohacené palivové články. Výměna přitom musí být podle něj současná.

Íránský ministr přesto mluví o 'nové atmosféře vzájemné důvěry'.

Jiří Hošek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme