Írán stále zadržuje 15 britských námořníků

Írán dál zadržuje všech 15 britských námořníků zajatých minulý týden v Perském zálivu. Zajati byli kvůli údajnému nedovolenému průniku do íránských vod, to ale Británie popírá. Dnes nabídl Teherán Britům setkání se zadržovanými příslušníky námořní pěchoty. Očekává se také propuštění jediné zadržované ženy, které včera ohlásil íránský ministr zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

britská námořní loď | Zdroj: ČTK

Britské ministerstvo zahraničí očekává další podrobnosti co se týče přístupu konzulárních úředníků k zadržovaným Britům. BBC cituje ministryni zahraničí Margaret Beckettovou, která vyjádřila obavy po odvysílání snímků zadržovaných v íránské televizi a zdůraznila, že prováděli rutinní operaci v souladu s mezinárodním právem a s rezolucí OSN.

Zpravodajové zaznamenávají, že íránská státní televize vysílala rozhovor s jedinou ženou mezi zadržovanými, šestadvacetiletou Faye Turneyovou, která řekla, že britská skupina byla zadržena v Perském zálivu zřejmě proto, že vstoupila bez povolení do íránských vod. Také řekla, že se zadržovanými, kteří vesměs pocházejí z lodi Cornwall, jednají únosci slušně.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme