Írán staví v Sýrii továrny na rakety. Chce zničit Izrael, řekl Netanjahu Guterresovi

Izrael obvinil Írán z výstavby továren na rakety v Sýrii a Libanonu. Generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guterrésovi to během jeho první cesty po Blízkém východě řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník OSN Antonio Guterrés (vlevo) a izraelský premiér Benjamin Netanjahu | Zdroj: Reuters

„Írán rychle mění Sýrii ve vojenskou základnu. Chce využít Sýrii a Libanon jako frontu pro svůj deklarovaný cíl, a tím je zničení Izraele. Za tím účelem buduje v těchto zemích továrny na výrobu přesných střel," řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guterrésovi.

Předseda izraelské vlády také zkritizoval jednotky OSN UNIFIL, že neplní své povinnosti na libanonských hranicích. Nedokázaly podle něj bránit vyzbrojování Hizballáhu, přestože k tomu mají mandát. 

Guterrés se sejde také s palestinským vedením na Západním břehu. Izraelskou vládu i palestinskou samosprávu bude zřejmě tlačit k uvolnění restrikcí vůči Gaze.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme