Při izraelských náletech zemřelo nejméně 23 lidí, tvrdí syrský exil. Armáda mluví o třech obětech

Noční odvetné nálety izraelské armády na íránské pozice v Sýrii se údajně neobešly bez obětí, uvedla exilová Syrská organizace pro lidská práva. Podle ní při dosud nejzávažnějším střetu mezi oběma zeměmi zemřelo nejméně 23 bojovníků včetně pěti syrských vojáků. Dalších 18 obětí patří mezi příslušníky milicí, které pomáhají režimu prezidenta Bašára Asada. Podle syrské armády zemřeli jen tři lidé, uvedla agentura AP.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční odvetné nálety izraelské armády na íránské pozice v Sýrii si vyžádaly 23 životů. | Zdroj: Reuters

Íránští vojáci v noci vypálili okolo 20 střel a raket na izraelské cíle v Golanských výšinách. Izrael palbu opětoval a během rána zasáhl desítky iránských vojenských zařízení a skladů. Kvůli operacím íránských jednotek v Sýrii zůstává Izrael nadále v pohotovosti.

Odstupujeme od jaderné smlouvy s Íránem a uvalíme na něj ty nejpřísnější sankce, oznámil Trump

Číst článek

Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že odstupuje od mezinárodní jaderné dohody s Íránem. Podle něj je smlouva neúčinná, neboť nezabránila tomu, aby Teherán pokračoval v úsilí o vyrobení jaderné zbraně. Postoj amerického prezidenta Donalda Trumpa k jaderné dohodě by mohl ohrozit ujednání i pro ostatní státy.

Íránský velitel elitních revolučních gard Hosejn Salámí v reakci na Trumpovo rozhodnutí smlouvu vypovědět, uvedl, že se Evropa podle něj nemůže v případě smlouvy jednat nezávisle.

Kateřina Schmiedová, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme