Írán se kvůli koronaviru dostává do izolace. Hranice s ním uzavřely Turecko či Pákistán

Turecko, Pákistán i další okolní země uzavřely hranice s Íránem kvůli obavám ze šíření koronaviru. Ankara zastavila i letecké spojení mezi oběma zeměmi. Před několika dny zavedl podobná opatření také Irák. Přes hranice pouští zpět domů jen vlastní občany.

Teherán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Írán se stal epicentrem nákazy koronavirem na Blízkém východě. Podle tamního režimu ovlivnil i účast ve volbách

Írán se stal epicentrem nákazy koronavirem na Blízkém východě. Podle tamního režimu ovlivnil i účast ve volbách | Zdroj: Reuters

Jordánsko se pro změnu rozhodlo preventivně omezit riziko zavlečení koronaviru tím, že zakázalo vstup na své území všem cizím státním příslušníkům cestujícím ze zemí, které mají s novou chorobou způsobenou tímto novým virem největší potíže. Kromě Íránu jsou to Čína a Jižní Korea.

Novému koronaviru podlehlo v pevninské Číně dalších 97 lidí. Jižní Korea hlásí pátou oběť

Číst článek

Írán se stal v posledních dnech epicentrem nákazy na Blízkém východě. Potvrdil už celkem 43 nakažených koronavirem, osm z nich nemoci podlehlo.

Nejvíce případů hlásí náboženské středisko Kom, které leží 120 kilometrů jižně od Teheránu. Úřady odrazují od cest do Komu i do dalších šíitských poutních míst. Ve městě jsou zavřené školy i náboženské semináře.

Ministr zdravotnictví Saíd Namakí řekl, že vir do země přivezl komský obchodník, který pravidelně cestoval do Číny a v minulých týdnech létal s přestupy. Sám onemocnění podlehl. Šéf resortu zdravotnictví rovněž hájil postup vlády a řekl, že nic neutajuje. Úřady podle něj zajistí pro občany roušky a v zemi se také vyrábějí přípravky k diagnostice viru.

Írán viní epidemii z nízké účasti na pátečních parlamentních volbách. Výsledek 43 % znamená nejnižší volební účast od islámské revoluce v roce 1979.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme