Nejdříve žádní, pak 11, 34 a nakonec 50. Pentagon aktualizoval počet raněných vojáků po útoku Íránu

Americké ministerstvo obrany již potřetí aktualizovalo informace o počtu vojáků, kteří utrpěli zranění při útoku Íránu na iráckou základnu, kterou Američané využívají. Americký prezident Donald Trump bezprostředně po útoku tvrdil, že nikdo nebyl zraněn, poté se mluvilo o jedenácti zraněných a minulý týden o 34 zraněných. Ve středu Pentagon zvýšil počet zraněných vojáků na 50.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká základna Ajn al-Asad před útokem | Zdroj: Reuters

Íránský útok z 8. ledna byl reakcí na americkou operaci u bagdádského letiště, při níž byl zabit významný íránský generál Kásem Solejmání. Terčem raketového útoku se staly letecká základna Ajn al-Asad západně od Bagdádu a základna v Irbílu na severu Iráku. Žádné oběti na životech útok nezpůsobil, přestože Teherán původně uváděl až 80 mrtvých amerických vojáků.

Americký prezident Donald Trump po útoku tvrdil, že zranění neutrpěl žádný voják Spojených států. Pak americká armáda mluvila o jedenácti zraněných a minulý týden o 34 vojácích se zraněním mozku. Podle mluvčího Pentagonu Thomase Campbella bylo zjištěno ještě u dalších 16 vojáků. Z těchto 50 příslušníků armády se už podle něho 31 vrátilo do služby.

Zraněné vojáky ošetřili lékaři přímo v Iráku, v americké vojenské nemocnici v německém Landstuhlu a ve zdravotnickém zařízení americké armády v Kuvajtu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme