Írán uvalil embargo na české zboží

Írán zastavil dovoz zboží z Česka, Británie, Jižní Koreje a Argentiny. Důvodem je snaha potrestat tyto země za jejich negativní postoj k íránskému jadernému programu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránský a jihokorejský tisk.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Česká republika má s Íránem dlouhodobě kladnou obchodní bilanci. Za prvních osm měsíců letošního roku české firmy do Íránu vyvezly zboží za 86 milionů dolarů.

České úřady zatím nemají o kroku íránské administrativy žádné oficiální informace. Potvrdil to náměstek ministra průmyslu Martin Tlapa s tím, že třetí země by měly postupovat vůči členským státům Evropské unie stejně, a proto nechápe, jaké opatření by mělo smysl, pokud směřuje jen vůči dvěma z nich.

"Víme, že evropská politika vůči Íránu je jediná, je společná. To znamená, že bychom to chápali tak, že by to bylo porušení závazků vůči všem zemím Evropské unie. Samozřejmě bychom v tom podnikli kroky i v Bruselu, aby nebyly porušovány práva jednotlivých zemí Evropské unie," řekl Tlapa.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme