Írán varuje USA a Izrael před možným úderem

Iránský ministr obrany Alí Šamchání varoval Spojené státy před případným útokem na Írán. Podle něj by za to Amerika zaplatila obrovskou cenu. Íránský ministr současně varoval Izrael před možným útokem na jadernou elektrárnu v Búšéhru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránci slaví výročí islámské revoluce | Foto: ČTK/EPA

Podle Šamcháního by Írán odpověděl takovým protiútokem, který si nikdo z izraelských představitelů neumí představit. Íránský ministr obrany tak podle pozorovatelů reagoval na množící se náznaky možného útoku na jeho zemi v rámci boje proti terorismu. Někteří američtí politici nedávno obvinili Teherán, že poskytl pomoc příslušníkům radikálního hnutí Taliban a teroristické organizace Al-Káida, kterým se podařilo uprchnout z Afghánistánu. To však Írán popírá a požaduje předložení důkazů. Izrael pak Íránu vyčítá, že poskytuje zbraně a vojenské poradce libanonskému militantnímu hnutí Hizbulláh, a destabilizuje tak situaci na izraelsko-libanonské hranici.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme