Írán zasáhlo silné zemětřesení

V Íránu se opět otřásla půda. Zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály zasáhlo provincii Lorestan na západě země. Agentury hlásí, že zemřelo pět desítek lidí a přes 800 dalších bylo zraněno. Tato čísla ale budou zřejmě vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Íránu | Zdroj: ČTK

Epicentrum zemětřesení se nacházelo u horských vesnic mezi městy Borúdžerd a Dorúd. Obyvatelé v panice opouštěli své domovy. Mnozí z nich strávili noc venku.

Nemocnice v Borúdžerdu i Dorúdu jsou podle lúrestánského guvernéra plné a nemohou přijímat další zraněné. Otřesy zaznamenali lidé i v sousední provincii Hamadán. Do postižených míst směřují záchranářské týmy.

Zemětřesení, které poničilo budovy ve venkovských oblastech a zpřetrhalo telefonní vedení, bylo vyhodnoceno jako mírné, ale otřesy o podobné intenzitě v minulosti na íránském venkově napáchaly značné škody.

V únoru loňského roku zabilo zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály 612 a zranilo více než 1400 lidí ve městě Zarand na jihovýchodě země. Zemětřesení o síle 6,6 stupně zdevastovalo v prosinci roku 2003 historické město Bám, jehož sutiny pohřbily 26.000 lidí.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme