Írán zatkl německé novináře, kteří se zajímali o odsouzenou ženu

Írán zatkl dvojici německých novinářů, kteří se zajímali o osud ženy odsouzené k ukamenování. Potvrdil to íránský generální prokurátor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránská islámská republika | Foto: Emanuel Macoun

Reportéři mluvili se synem Sakíne Mohammadí-Áštijáníové. Její soudní proces ještě není u konce. V létě ale vyvolala celosvětové pozdvižení informace, že za nevěru manželovi a za podíl na jeho následné vraždě jí hrozí ukamenování.


„Zadrželi jsme dva cizince, kteří se vydávali za novináře,“ prohlásil generální prokurátor Gholám-Hosejn Mohsení-Ežeí. Podle íránských úřadu Němci přijeli na turistické vízum, a novinářskou práci prý tak prováděli ilegálně.

Podle dostupných informací tajná služba zadržela reportéry listu Bild am Sonntag, právě když mluvili se Sadžadem Gháderzádem, synem Mohammadí-Áštijáníové. Ten byl zadržen také.

Děti vězněné ženy aktivně bojují za její propuštění a podařilo se jim k případu upoutat celosvětovou pozornost. Írán kritiku odmítá s tím, že se Sakíne dopustila závažných zločinů, a že pachatelky vražd popravují i Spojené státy.

Břetislav Tureček, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme