Íránská agentura oznámila zadržení amerických vojáků

Íránská agentura Fárs oznámila zadržení sedmi amerických vojáků ve východním Íránu. Na íránském území je prý zajaly revoluční gardy. Spolu s nimi prý gardisté zadrželi také dva Íránce, kteří Američany doprovázeli. Oficiální místa v Teheránu to ale popírají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled z Íránu smerem ke Kavkazu | Foto: Jaroslav Zoula

Podle agentury Fárs přešli Američané na íránské území dnes ráno ze sousedního Pákistánu. Ačkoli má polosoukromá agentura Fárs blízko k revolučním gardám, právě velení těchto ozbrojených složek už mezitím zprávu popřelo. Také státní televize al-Álam hlásí, že se informace „nezakládá na pravdě“.

Celý rozruch přichází přesně ve chvíli, kdy se do Spojených států po více než roce stráveném v íránském vězení vrátila Američanka Sarah Shourdová. Íránci ji loni zatkli, když se dvěma přáteli vstoupila ilegálně na íránské území ze sousedního Iráku. Teherán její kolegy stále zadržuje. Prezident Ahmadínežád prohlásil, že teď by měli Američané propustit Íránce, které sami vězní.

Břetislav Tureček, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme