Íránská televize vysílala fotbal černobíle. Kvůli příznivcům opozice

Nemilého překvapení se dočkali íránští fotbaloví fanoušci při sledování televize. Přenos prvoligového zápasu mezi týmy Esteklálu a Steel Ázín nejprve ztratil barvu, potom zvuk, a nakonec přestal úplně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Stock Exchange Diane Groves

Podle oficiálního prohlášení šlo o technické problémy. Opoziční média ale informují, že ve skutečnosti se tak vedení televize snažilo zamaskovat přítomnost tisíců protivládních demonstrantů.

Černobílé vysílání úplně zakrylo skutečnost, že na teheránském stadionu Ázádí byli kromě fanoušků také opoziční demonstranti ve své typické zelené barvě. Odpojení zvuku zase před diváky zatajilo jejich protivládní skandování.

Že důvodem přerušení přenosu je politika dosvědčili milovníci fotbalu, kteří zápas sledovali po rozhlasových vlnách. Zřetelně totiž slyšeli pokřiky proti prezidentovi Mahmúdu Ahmadínežádovi a skandování podpory opozičnímu vůdci Mír Hosejnovi Músavímu.

Televize se nakonec asi na hodinu odmlčela a pak běžel zápas ze záznamu. V sestřihu ale chyběly veškeré záběry publika a opět nedošlo ani na zvukovou kulisu.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme