Íránskému prezidentovi Ahmadínežádovi hrozí žaloba za pomluvu

Kampaň před prezidentskými volbami v Íránu má stále vyhrocenější průběh. V noci se v ulicích Teheránu opět střetli stoupenci různých táborů a zapálili i několik aut. Roznětkou byla televizní debata mezi reformním kandidátem Mehdím Karrúbím a dosavadním prezidentem Mahmúdem Ahmadínežádem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Ahmadínežád

Mahmúd Ahmadínežád | Zdroj: ČTK

Ten v televizních vystoupeních tvrdí, že ho konkurenti nespravedlivě očerňují a že mu upírají zásluhy na rozvoji země v uplynulých čtyřech letech. Sám Ahmadínežád ale možná draze zaplatí za nepodložené výroky o druhých. V duelu se svým největším rivalem, kandidátem reformistů Mír Hosejnem Músavím prezident označil za zkorumpované prakticky všechny klíčové politiky z 80. a 90. let.

Ahmadínažáda za tato slova ostře kritizoval nejvyšší vůdce země ájatolláh Chámeneí. Hrozí mu ale také žaloba od bývalého prezidenta Rafsandžáního, který dodnes patří k nejvlivnějším a také nejbohatším lidem v Íránu.

Přečtete si také:
Írán zablokoval před prezidentskými volbami přístup na Facebook
Ahmadínežád bude mít v íránských prezidentských volbách tři soupeře
Ahmadínežád čelí obvinění, že si kupuje íránské voliče rozdáváním brambor
Ahmadínežád se chce znovu ucházet o funkci íránského prezidenta
V Íránu budou dál vládnout konzervativní náboženské frakce
Volby v Íránu pod ostrou kritikou USA
Írán si za prezidenta zvolil zarytého konzervativce

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme