Íránský chlapec přiletěl do nepřátelského Izraele na operaci mozku

Izraelští lékaři se pokusí zachránit dvanáctiletého íránského chlapce. Na životě ho ohrožuje velký a mimořádné zhoubný nádor na mozku. Mezi Izraelem a Íránem přitom panuje už tři desetiletí značné napětí. V poslední době si představitelé obou znepřátelených zemí dokonce navzájem hrozí vojenským útokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: nemocnice Na Homolce

Přílet chlapce do židovského státu proto musela povolit izraelská tajná služba Šin Bet. Jak ale řekl ministr vnitra Meir Šitrit, Izraelci jsou světlo mezi národy a když jde o záchranu dítěte, nemělo by hrát náboženství nebo původ žádnou roli.

Odoperovat a vyléčit chlapce se íránským lékařům nepodařilo, a tak ho rodiče vzali do Turecka. Ani tamní odborníci si ale s nádorem nevěděli rady. Obrátili se proto na své izraelské kolegy, protože mezi Tureckem a Izraelem fungují normální vztahy. To otevřelo cestu k převozu malého Íránce do Izraele. Doprovázejí ho otec a matka, mohou v zemi zůstat prozatím dva týdny.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme