Íránský ministr vnitra přiznal falešný doktorát z Oxfordu

Jeden z nejvlivnějších politiků íránského režimu, ministr vnitra Alí Kordán přiznal, že se vykazoval falešným doktorátem z Oxfordu. Diplom z prestižní britské univerzity použil jako argument, když se jako chráněnec prezidenta Ahmadínežáda ucházel o ministerské křeslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

promoce - ilustr. foto | Foto: Jan Rosenauer

Prezidentovi teď Kordán napsal, že jeho titul je skutečně podvrh. Ministr však tvrdí, že byl přesvědčen o jeho pravosti a že naletěl podvodníkům.

Skandál hýbal Íránem od počátku srpna, kdy opoziční poslanci zpochybnili Kordánův čestný doktorát. Novináři pak oslovili britskou univerzitu a ta popřela, že by s ní měl bývalý důstojník revolučních gard cokoli společného. Uznala, že tři profesoři uvedení na diplomu v Oxfordu působili. Každý ale na jiné fakultě, a navíc diplomy nepodepisovali.

Padesátiletý Kordán tvrdil, že titul dostal před osmi lety za nevšední manažerské schopnosti. Teď prohlásil, že podal trestní oznámení na člověka, který se vydával za zmocněnce Oxfordu a titul mu opatřil. Neví už prý ale, kde tohoto člověka hledat.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme