Íránský ministr vnitra přiznal falešný doktorát z Oxfordu

Jeden z nejvlivnějších politiků íránského režimu, ministr vnitra Alí Kordán přiznal, že se vykazoval falešným doktorátem z Oxfordu. Diplom z prestižní britské univerzity použil jako argument, když se jako chráněnec prezidenta Ahmadínežáda ucházel o ministerské křeslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

promoce - ilustr. foto | Foto: Jan Rosenauer

Prezidentovi teď Kordán napsal, že jeho titul je skutečně podvrh. Ministr však tvrdí, že byl přesvědčen o jeho pravosti a že naletěl podvodníkům.

Skandál hýbal Íránem od počátku srpna, kdy opoziční poslanci zpochybnili Kordánův čestný doktorát. Novináři pak oslovili britskou univerzitu a ta popřela, že by s ní měl bývalý důstojník revolučních gard cokoli společného. Uznala, že tři profesoři uvedení na diplomu v Oxfordu působili. Každý ale na jiné fakultě, a navíc diplomy nepodepisovali.

Padesátiletý Kordán tvrdil, že titul dostal před osmi lety za nevšední manažerské schopnosti. Teď prohlásil, že podal trestní oznámení na člověka, který se vydával za zmocněnce Oxfordu a titul mu opatřil. Neví už prý ale, kde tohoto člověka hledat.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme