Íránský prezident opět vyvolal pobouření svými výroky o holocaustu

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád je ostudou své země a jeho výroky Islámskou republiku odsouvají ještě dál od mezinárodního společenství. Takové reakce přišly na nejnovější Ahmadínežádovy zmínky o holocaustu. Vyvražďování Židů za druhé světové války označil za 'lež postavenou na nedoložitelných mýtech'.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád

Nedávno znovuzvolený prezident Ahmadínežád prohlásil, že holocaust byla ,falešná záminka k založení sionistického režimu', tedy Izraele. V muslimském světě je to poměrně rozšířený názor.

Západ ale tento výklad považuje za antisemitismus, a tomu také odpovídají reakce na Ahmadínežádova slova. Odsoudily už je Německo, Spojené státy americké nebo Francie. Íránský prezident podle těchto zemí hlásá šokující a nepřijatelné názory.

Ahmadínežádův projev zazněl u příležitosti Dne Jeruzaléma. To je Íránem vytvořený svátek, který má muslimům po celém světě v závěru ramadánu připomenout situaci Palestinců.

Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme