Íránský prezident opět zpochybnil holocaust

Izrael představuje nebezpečí pro Irán a islámské země, prohlásil íránský prezident Mahmúd Ahmadí Nidžád. Zároveň uvedl, že bezpečnost zemí islámského světa stoupla s faktem, že jeho země vlastní jadernou technologii. V reakci předpověděl Šimon Peres, legenda izraelské politiky, že Nidžád skončí stejně jako Saddám Husajn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád | Foto: AFP

Íránský prezident znovu zpochybnil holocaust za druhé větové války a uvedl, že naopak o palestinském utrpění není pochyb. Mahmúd Ahmadí Nidžád vystoupil na konferenci o Jeruzalémě a palestinské otázce, která začala v hlavním městě Teheránu, a to jen několik dnů poté, co oznámil, že Írán se stal jadernou zemí.

Televize Al-Arabíja uvedla, že do Íránu se sjely stovky představitelů palestinských organizací v čele se zástupci radikálního hnuté Hamás. Konference se účastní i jeden z jejích předáků Chálid Mišaal. V přímém televizním vstupu z Rámalláhu promluvil k účastníkům konference i předseda autonomního parlamentu Azíz Dweik.

Íránský prezident skončí stejně jako Saddám Husajn. Prohlásil to Šimon Peres, legenda izraelské politiky, který je mužem číslo dva ve vládnoucí straně Kadima prozatímního premiéra Ehuda Olmerta Kadima.

"Nidžádovy výroky připomínají Saddámova prohlášení a skončí stejně jako Husajn," řekl Šimon Peres pro izraelský rozhlas. Jde o první, i když neoficiální reakci z Izraele na poslední prohlášení íránského prezidenta na adresu židovského státu, protože v Izraeli probíhají největší svátky Pesach.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme