Íránští židé pašovali rekordní množství narkotik do Izraele

Téměř 15 a půl kilogramu velmi kvalitního opia zadržela izraelská tajná služba na letišti v Tel Avivu. Jedná se o největší zachycené množství za poslední léta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokain | Foto: Netstof

Drogu se pokoušela do Izraele propašovat židovská rodina z Íránu. Úřady prý měly poznatky o rozsáhlé síti, která drogy ve velkém vozí z Islámské republiky a pak je prodává v celém židovském státě.

Rekordní kontraband vezl íránský žid se svou manželkou a synem. Po dopadení ale tvrdil, že opium zaletované v plechovkách patří jenom jemu a že si ho vezl pro vlastní potřebu. Rodina přitom nepřijela do Izraele poprvé.

Cestování íránských židů mezi Izraelem a Islámskou republikou je velmi citlivá záležitost. Tyto pasažéry se také někdy pokoušejí naverbovat tajné služby.

Nejčastěji Íránci létají přes Istanbul, kde si vymění cestovní pasy. V případě odhalené pašerácké sítě ale izraelský soud zakázal zveřejnění používané trasy.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme