Irene způsobila místní záplavy v New Yorku a postupuje na sever

Části New Yorku jsou pod vodou. Hurikán Irene sice zeslábl na tropickou bouři, i tak ale působí dál vážné problémy v dopravě a poškozuje infrastrukturu na severovýchodě Spojených států. Kvůli rozbouřeným živlům zemřelo 15 lidí a hmotné škody se odhadují na miliardy dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře Irene v New Yorku zaplavila níže položené oblasti | Zdroj: Reuters

V neděli ráno místního času byly bez elektřiny 3 miliony lidí v několika státech od Severní Karolíny, přes Virginii, Maryland, Delaware, New Jersey a New York. Samotnému Washingtonu se výpadky proudu vyhnuly.

„Tady ve Washingtonu jsme přečkali tu nepohodu v pořádku. Silně tady sice pršelo, vítr pocuchal stromy. Na chodnících a místy i na silnicích leželo hodně větví, ale to bývá po silné bouřce docela časté,“ uvádí náš tamní zpravodaj.

Některé nízkopoložené ulice v New Yorku jsou zaplavené, což se čekalo a byla kvůli tomu nařízena evakuace asi 370 tisíc obyvatel. „Na Manhattanu je alespoň v tuto chvíli zdá se klid, voda už zřejmě opadává, i když není vyloučené, že ještě začne znovu stoupat,“ hlásil odpoledne našeho času zpravodaj ČRo ve Spojených státech.

Velké problémy jsou v New Yorku s dopravou. Autobusy, metro ani příměstské vlaky nejezdí, nelétá se ani z jednoho ze tří newyorských letišť. Podobné je to na velkých mezinárodních letištích v celém regionu – ve Washingtonu. Baltimore, Philadelphii a velmi silně narušená je i letecká doprava z Bostonu.

Tropická bouře Irene teď postupuje směrem na sever, na státy Connecticut, Rhode Island a Massachusetts. Podél pobřeží by se měla pohybovat ještě dalších 36 hodin.

Vít Pohanka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme