Irové asi odmítnou smlouvu z Nice

Rozšiřování Evropské unie se dramatizuje. Irsko totiž vyhodnocuje referendum o ratifikaci smlouvy EU z Nice a průběžné výsledky potvrzují, že navrch mají její odpůrci. Smlouva z Nice reformuje bruselské instituce a je podmínkou pro přistoupení dalších zemí do unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu Milana Fridricha představitelé "patnáctky" irské referendum zatím nekomentují a čekají na oficiální výsledky. Ty by měly být známy večer. Komisař pro rozšíření Günter Verheugen nicméně v první reakci zdůraznil, že debakl irského lidového hlasování nezastaví vstupní rozhovory. "I když většina Irů smlouvu z Nice odmítne, neohrozí to rozšiřování. Budeme pokračovat stejným tempem v integraci kandidátských zemí", řekl Verheugen.

Maďarský ministr zahraniční János Martonyi ale jeho optimismus nesdílí. Martonyi řekl, že irské odmítnutí smlouvy z Nice by vyslalo do Evropy špatný signál.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme