Irové asi odmítnou smlouvu z Nice

Rozšiřování Evropské unie se dramatizuje. Irsko totiž vyhodnocuje referendum o ratifikaci smlouvy EU z Nice a průběžné výsledky potvrzují, že navrch mají její odpůrci. Smlouva z Nice reformuje bruselské instituce a je podmínkou pro přistoupení dalších zemí do unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu Milana Fridricha představitelé "patnáctky" irské referendum zatím nekomentují a čekají na oficiální výsledky. Ty by měly být známy večer. Komisař pro rozšíření Günter Verheugen nicméně v první reakci zdůraznil, že debakl irského lidového hlasování nezastaví vstupní rozhovory. "I když většina Irů smlouvu z Nice odmítne, neohrozí to rozšiřování. Budeme pokračovat stejným tempem v integraci kandidátských zemí", řekl Verheugen.

Maďarský ministr zahraniční János Martonyi ale jeho optimismus nesdílí. Martonyi řekl, že irské odmítnutí smlouvy z Nice by vyslalo do Evropy špatný signál.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme