Irská opozice volá po odebrání občanství Koženému

Irská opozice chce odebrat irské občanství bývalému šéfovi Harvardských fondů Viktoru Koženému. Důvodem je fakt, že Česko se chystá požádat o jeho vydání Bahamské ostrovy, kde Kožený žije. V České republice je Kožený stíhán pro rozsáhlé podvody. Soud na něj vydal mezinárodní zatykač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený | Foto: Rádio Praha

Irská opoziční Labouristická strana tvrdí, že držení irského pasu podezřelými osobami typu Koženého může poškodit pověst země. Kožený získal irské občanství v rámci programu "pas na prodej", který byl nedávno zrušen. Program umožňoval bohatým lidem koupit si irské občanství za závazek, že budou v Irsku podnikat.

Po zveřejnění informace o české žádosti o vydání Koženého z Baham je naléhavě nutné Koženého občanství přehodnotit, argumentuje irský labouristický politik Joe Costello. "Mohl by vzniknout dojem, že Irsko je pro mezinárodní darebáky jakési bezpečné útočiště," řekl podle agentury AFP.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme