Irsko se připravuje na přechod na euro

Přechod Irska na euro zaktivizoval v zemi kriminální živly. Bezpečnostní složky odhalily plán takzvané Pravé irské republikánské armády na přepadení jedné z bank přímo na Nový rok. Plánovanou loupež zhatila protiteroristická jednotka policie. Irské bezpečnostní zdroje se domnívají, že se loupež měla uskutečnit v prvních minutách nového roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro | Foto: Evropská komise

Právě těsně po půlnoci proběhne gigantická operace, při které na 70 přísně střežených konvojů rozveze do 1700 peněžních automatů po celém Irsku bankovky v hodnotě 274 miliónů eur. Policie počítá s bezpečnostními riziky také při stahování 184 miliónů starých bankovek a 2,6 miliard starých mincí z oběhu. Penězokazci se rovněž na poslední chvíli snaží udat falešné irské libry. Téměř 5 tisíc 20librových falešných bankovek bylo tento měsíc zadrženo v Nizozemsku. Přímo tady v Dublinu pak policie zabavila tiskařský stroj na falešné dvacetilibrovky.

Markéta Kaclová, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme