Irským kněžím hrozí konflikt s dopravní policií

Katoličtí kněží v Irsku se mohou zanedlouho dostat do křížku s dopravní policií kvůli alkoholu v krvi. Kněží ubývá, a tak musí sloužit několik mší během jediného dne či dokonce odpoledne. Přitom konzumují mešní víno a po malých dávkách mohou překročit povolený limit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dublin | Foto: europa.eu.int

A to zejména pokud vstoupí v platnost nové přísnější ustanovení, které, jak píše irský tisk, stanoví horní hranici hluboko pod dosavadních osmdesát miligramů alkoholu na 100 mililitrů krve. Vyhnout se pití mešního vína kněz nemůže, pokud chce svoji práci vykonávat podle církevního kánonu.

Eucharistie, neboli přijímání těla a krve Páně v symbolické podobě mešního vína a chleba, je povinná a je jednou z nejintimnějších částí obřadu. Protože ale řady katolických kněží řídnou, zejména ve venkovských oblastech, musejí za ně zaskakovat ostatní.

"Můžete překročit limit, když objedete možná dvě, tři mše," citují média otce Briana D´Acryho. Dodal, že víno pro obřady je nutno spotřebovat, protože vylít ho znamená rouhání. "Když si dám jen hlt vína z kalichu při každé ze tří mší, tak si myslím, že limit pro řízení vozidla určitě překročím," citují média jiného, nejmenovaného kněze.

Vlastimil Milý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme